Artykuły
7 sytuacji, w których wieloletnie doświadczenie pracowników Kolbud okazało się decydujące
W każdej branży procentuje doświadczenie pracowników, ale to właśnie w obszarach takich, jak doradztwo sprzedażowe, długi staż pracy okazuje się kluczowy. Dlaczego? Poznaj siedem autentycznych sytuacji z ponad 35-letniej działalności
Stanowiska przeładunkowe – przegląd rozwiązań technicznych
Stanowiska przeładunkowe projektowane są w zależności od potrzeb klienta, na które wpływają miedzy innymi warunki wewnątrz obiektu, używane środki transportu, różnice poziomów, czy rodzaj obsługiwanych ładunków.
Bramy szybkobieżne dla pomieszczeń czystych typu “Cleanroom”
Przemysł farmaceutyczny jest specyficznym środowiskiem pracy. Podstawą jakichkolwiek działań w nim jest właściwa higiena i odpowiednie bezpieczeństwo. Aby sprostać wysokim wymaganiom branży „czystej” stworzono pomieszczenia typu „cleanroom”, których zadaniem jest zachowanie hermetycznej czystości.
Bramy szybkobieżne ATEX dedykowane dla obszarów zagrożonych wybuchem
Bramy szybkobieżne ATEX to urządzenia Dynaco dedykowane do obszarów zagrożonych wybuchem. Wyróżniają się unikatową konstrukcją, która została zaprojektowana w sposób wykluczający wszystkie możliwe źródła zapłonu. Zamontowane w bramach systemy elektryczne są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia zwiększające bezpieczeństwo. Detektor dolnej krawędzi oraz fotokomórka są iskro bezpieczne.
“Ciepły dok” – dok przeładunkowy o zwiększonych właściwościach termoizolacyjnych
“Ciepły” dok stosuje się w celu zwiększenia właściwości termoizolacyjnych obiektów. Standardowe doki przeładunkowe mogą zostać dodatkowo doszczelnione, dzięki czemu powstaje właśnie tzw. „ciepły” dok.
Bramy szybkobieżne w tunelach chłodniczych
Przemysł spożywczy wymaga zachowania bardzo surowych warunków podczas wytwarzania i składowania produktów. W fabryce naszego Klienta zlokalizowane są specjalne śluzy, w których utrzymywana jest niska temperatura i sterylne warunki.
Bramy szybkobieżne – gdy szczelność ma znaczenie
Jeżeli chcemy mieć pewność, że pieniądze które wydamy na zakup bramy szybkobieżnej będą dobrze zainwestowane, podczas doboru bramy należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów podawanych przez producenta. Jednym z nich jest szczelność bramy.
Bramy w środowisku o podwyższonej temperaturze
Bramy segmentowe znajdują zastosowanie w niemal każdej gałęzi przemysłu. Czy równie dobrze sprawdzą się w bardzo wymagających warunkach, jak huta miedzi?
Jak poradzić sobie z problemem braku miejsca na standardowe stanowisko przeładunkowe?
Stanowisko przeładunkowe dzięki takiemu rozwiązaniu nie zajmuje miejsca, gdy nie jest to konieczne. Jest to szczególnie przydatne w wąskich obszarach, gdzie musi zostać zachowana odpowiednia przestrzeń dla swobodnego ruchu innych pojazdów, przez co miejsca na rozładunek jest bardzo mało, a pojazdy zmuszone są do parkowania równolegle do rampy.
Bramy szybkobieżne jako urządzenia dedykowane do mroźni i chłodni
Nieustannie rozwijający się segment T.S.L. (Transport Spedycja Logistyka) mobilizuje firmy logistyczne do nieprzerwanej pogoni za udoskonalaniem form transportu i przeładunku towarów. Projektowanie urządzeń dedykowanych do konkretnych zadań i warunków pracy staje się zabiegiem powszechnym.
Przeglądy konserwacyjne bram i urządzeń przeładunkowych.
Urządzenia, takie jak bramy przemysłowe, uszczelnienia bramowe czy mosty przeładunkowe – są niezbędne na wyposażeniu większości obiektów przemysłowych, logistycznych, magazynowo – produkcyjnych i wielu innych. Zapewniają bowiem sprawną pracę podczas załadunku i rozładunku towarów.
Naprowadzacze kół – akcesoria ułatwiające ruch w technice przeładunku
Naprowadzacze kół – tak często słyszy się tę nazwę na placach przeładunkowych, że nikt nie zastanawia się tak naprawdę, co to za urządzenia, jakie są rodzaje, czy też jak się je montuje. A do prawidłowego ruchu na placu niezbędna jest przynajmniej podstawowa wiedza.